wtorek, 15 listopada 2022

Filmowe fakty, które cię zaskoczą

 W dzisiejszych czasach filmowcy i producenci szkolą nas, byśmy uważnie wypatrywali pisanek — małe żarty i odniesienia wkradające się do filmu, które poza tym służą jedynie mrugnięciu: „Widzisz, co tam zrobiliśmy?”. I chociaż wspólnie gadamy o tych podstępnych niespodziankach, jak dobrze poinformowani kinomani, prawda jest taka, że ​​​​Twój ulubiony film prawdopodobnie kryje znacznie głębsze sekrety.

Na przykład: czy wiesz, że jeden z największych filmów Pixara został prawie usunięty? Albo że największy film 1976 roku został napisany w całości, od pierwszego szkicu do ostatniego, w  dwa tygodnie? Albo że jeden z najbardziej legendarnych fragmentów kina był improwizowany? Tutaj ujawniamy prawdę kryjącą się za tymi (i nie tylko!) sekretami ze srebrnego ekranu. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze fakty filmowe i przygotuj się do sprzątania domu podczas następnej hollywoodzkiej nocy ciekawostek. Aby poznać więcej dzikich faktów z Hollywood, poznaj 50 szalonych faktów o gwiazdach, w które nie uwierzysz, że są prawdziwe.

W tej słynnej scenie z makiem w Czarnoksiężniku z krainy Oz padający śnieg uspokaja Dorothy i jej grupę. Ale prawdopodobnie powinni być znacznie mniej zrelaksowani, ponieważ w rzeczywistości były to sztuczne płatki śniegu na bazie azbestu - popularna dekoracja świąteczna w Stanach Zjednoczonych i Europie w tamtym czasie. Zły, rzeczywiście.

Przerażające odgłosy wydawane przez ptaki drapieżne w Parku Jurajskim pochodzą z nagrań godowych żółwi. Projektant dźwięku eksperymentował także z oddychaniem koni i syczeniem gęsi, ale żółwie okazały się najbardziej sugestywne.

Mówiąc o Hannibalu, podczas gdy Anthony Hopkins zmienił szalenie inteligentnego seryjnego mordercę w niezapomniany kulturowy probierz, rola pierwotnie miała przypaść Gene'owi Hackmanowi, który kupił prawa do Milczenia owiec i planował wyreżyserować samego siebie. Wycofał się z projektu, gdy uznał, że rola jest dla niego zbyt mroczna.

Christian Bale wyjaśnił, że inspirację czerpał z wywiadu udzielonego przez Cruise’a w programie Davida Lettermana, w którym uderzyła go „bardzo intensywna życzliwość gwiazdy bez niczego za oczami”, jak  to ujęła reżyserka American Psycho, Mary Harron.

Dzięki mikroskopijnemu budżetowi i ogromnemu sukcesowi kasowemu, film Paranormal Activity z 2007 roku uzyskał zwrot z inwestycji w wysokości 19 758 procent, całkowicie przebijając kolejny najbardziej dochodowy film (horror The Gallows z 2015 roku, ze zwrotem z inwestycji na poziomie 6843 procent). Jego wyprodukowanie kosztowało zaledwie 60 000 USD, a wprowadzenie na rynek kolejnych 400 000 USD, ale ostatecznie przyniosło ponad 89 milionów USD.

cdafilm.online

vider.online

gdzieobejrzec.info

filmweb.pl

film.org.pl

film.dziennik.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co To Jest VOD? Co Oznacza VOD?

  Co To Jest VOD? VOD oznacza wideo na żądanie, które umożliwia widzom dostęp do programów telewizyjnych, filmów i innych treści wideo w dow...